BKY

Kurumsal

BKY – BABIALİ KÜLTÜR YAYINCILIĞI

1999 yılında Türkiye Gazetesi yazarı, hukukçu Rahim Er tarafından kurulan Babıali Kültür Yayıncılığı, günümüzde sıkça dile getirilen yerli ve milli ifadesinin altını gerçek anlamda çizen eserleri Türk Kitap Dünyasına kazandırarak yola çıktı.

Ağırlıklı olarak Türk halkının milli ve manevi değerlerine saygılı, bu değerlere katkı sunacak ve nesiller boyu aktarılmasına vesile olacak özgün eserleri kütüphanelere kazandırmak hedefiyle yeni yazarlara kapılarını ardına kadar açan Babıali Kültür Yayıncılığı A.Ş. aynı zamanda binlerce okuru senelerce kendilerine hayran bırakmış, büyük kitlelere hitabeden önemli yazar ve fikir adamlarının eserlerini de yayınlamıştır.

Yayınlanan kitapların yoğun ilgi görmesi üzerine, Türk toplumunun sosyal yapısına uygun popüler yabancı kitapları da Türkçeye kazandıran Babıali Kültür Yayıncılığı A.Ş., “Dünya Çok Satanlar” listelerinde ilk sıralarda yer alan kitapları Türk okurlarıyla buluşturmuş ve bu manada haklı övgülere mazhar olmuştur.

Ekserisi yerli yazarlar olmak üzere, hemen her türden kitabı yayın kataloğunda bulunduran Babıali Kültür Yayıncılığı A.Ş. idaresini, 2014 yılında yayın evinin Genel Koordinatörü olan Sayın İsmet Demir Babıali Kültür Yayıncılığı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak üstlenmiştir.

Sayın İsmet Demir idaresinde, yeni atılımlar yaparak yoluna devam eden Babıali Kültür Yayıncılığı A.Ş., dinamik pazarlama ekibi, orijinal ve özgün eserler üreten yazar kadrosuyla birlikte 20.yılını (Eylül 2019 itibariyle)  iftiharla kutlamakta, Türk Kitap Yayıncılığı Dünyasına, 20 senedir olduğu gibi Türk halkının milli ve manevi değerlerine saygılı, bu değerlere katkı sunacak ve nesiller boyu aktarılmasına vesile olacak kitapların yayıncısı olmaya devam edecektir.